KNX süsteemiga elab kodu sinuga ühes rütmis

KNX Süsteem

Kui mootoriga aknakatted tuppa valgust hakkavad laskma, siis on aeg ärgata. Vannitoa põrand on soe ja köögis ootab värskelt jahvatatud ubadest kohv. Kui magamistoas ununes tuli põlema, lülitub see ise automaatselt välja. Reisil olles on valvesüsteemi kontrollimine sama lihtne nagu pilguheit sotsiaalmeediasse. Näiteks nõnda näeb välja argipäev moodsa hooneautomaatikaga kodus.

Mis on KNX süsteem?

Targas kodus on palju seadmeid ja funktsioone. KNX kaabel ja tehnoloogia võimaldavad valgustuse, küttesüsteemi, multimeedia, turvasüsteemi ja energiahalduse ühte keskselt hallatavasse automatiseeritud süsteemi kokku tuua.

KNX on nagu maja kesknärvisüsteem. Erinevalt klassikalisest elektrivõrgust võimaldab hooneautomaatika kõiki ahelaid juhtida elektrooniliselt.

Füüsilisel kujul on lisaks seadmetele tegemist rohelise KNX kaabliga, mille paigaldame ehitus- või renoveerimisprojekti käigus lisaks tavapärasele vooluvõrgule. Sellega seome ära erinevad andurid, detektorid, näidikud, mida sina saad mugavalt ümber seadistada ja juhtida oma seadmest – kas sülearvutist, nutitelefonist või tahvelarvutist.

Kellele KNX süsteem sobib?

KNX ei ole mõeldud ainult 10 magamistoaga villadele, kus igas toas on kallid puutepaneelid. KNX sobib nii massiivsesse häärberisse kui väikese korteri kööki. Nii renoveeritavatesse- kui uusehitistesse.

KNX-i toega seadmete tootevalik ja süsteemide kättesaadavus on üha paremad.
Tehnoloogia rakendamine on laiendatav ka järk-järgult, kuid KNXi eripära on siiski terviklikkus, mis eeldab seda, et enne isegi, kui süsteem on plaanis kasutusele võtta 5 aasta pärast, tuleb teha planeerimine, projekteerimine ja kaabeldus ajas ette.

Miks on KNX hoonejuhtimise tehnoloogia nr #1?

KNX süsteem on universaalne
Erinevalt konkureerivatest lahendustest on KNX avatud ja universaalne standard. See võimaldab tootjatel arendada oma nutikodu tooteid nii, et need ühilduksid mistahes KNX-põhise koduautomaatikasüsteemiga. Kliendile annab see võimaluse jälgida ja juhtida kõike ühest juhtseadmest. Nii on lihtsam, kasulikum ja ka turvalisem.

KNX süsteem teeb argipäeva lihtsamaks
KNX-iga varustatud maja suudab end kõrgel tasemel juhtida. Kui KNX-süsteem on asjatundlikult seadistatud, kohandub see sinu ja pereliikmete harjumuste ja vajadustega. Kui eelistused ja elustiil muutuvad, saab paindlikult muudatused sisse viia. Süsteemi saab juhtida ka kodust eemal olles mistahes nutiseadmest.

KNX süsteem aitab energiat säästa
KNX aitab paljudel peredel energiat säästa, jälgides ja kohandades pidevalt KNX-siiniga ühendatud seadmete tööd. NÄIDE: Suvel sulgeb päikeseandur rulood automaatselt, kui päikesevalgus ületab seadistatud piirväärtuse. Nii kulutab konditsioneer vähem elektrit. Kui talvel on päike soodsas asendis, tõusevad rulood üles ja see aitab küttekulusid vähendada.

KNX on tulevikukindel
KNX-süsteemi saab hõlpsasti laiendada või ümber programmeerida, kui süsteemi on vaja või soovitakse uuendada. Tehnoloogia areneb kiiresti ja turule tuuakse uusi KNX-iga ühilduvaid tooteid.

KNX süsteemi paigalduse ja dokumentatsiooni partner

KNX Kaabeldus

Lisaks KNX kaabeldusele tegeleme projekti planeerimise, testimise, kasutuselevõtu ja dokumenteerimisega.

Teeme tihedalt koostööd Saksa Smart OÜga.

  • koostöös nende innovatsioonile fokusseeritud meeskonnaga töötame välja projektlahenduse
  • nendega koos valime süsteemi sobivaimad komponendid. Saksa Smart’il on Eestis kohapeal suur komponentide ja seadmete ladu, tarned on kiired ja vajalik kaup alati käepärast.
  • Meie paigaldame, seadistame ja dokumenteerime süsteemi.

Miks vajab KNX spetsialiseerunud elektritööde teostajat?

Elektrik tegeleb elektriseadmete paigaldusega ja nende elektrienergiaga varustamise tagamisega.

KNX puhul on vaja süsteemi komponendid, andurid, täiturid, loogika komponendid ja operaator paneelid vaja lisaks paigaldusel omavahel sidustada ühtsesse toimivasse süsteemi ETS6 tarkvara abil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *