Nähtamatud elektrilülitid

Siin postituses räägime natuke lähemalt valgustuse sisselülitamise võimalustest.

Tavaline lüliti

Enamjaolt ei saa ükski elektrik tänapäeval sellisest terminist aru. See on umbes sama, mis öelda naisterahvale, et pane kingad jalga. Lülitite maailm on muutumas järjest keerulisemaks, tähendab mugavamaks ja uusi võimalusi tuleb aina juurde. Isegi tavaline, seina peal olev lüliti võib käituda mitut moodi. Näiteks veksellüliti paigutatakse koridori kahte sissekäiku, et kui pimedas lähete läbi koridori, siis ei peaks enam tagasi tulema, et tuld ära kustutada ja siis ikkagi läbi pimeda koridori tagasi marssima. Veksellüliti töötab lausa imeliselt ja teie saate jalutada ööpimeduses ning ühes koridori otsas lülitada valguse sisse ja teises jälle välja. Uskumatu, kas pole? Lisaks on tavalisi lüliteid olemas nii ühe, kahe kui ka mitmekohalisi. Kõik vastavalt sellele, kui palju lampe soovitakse ühest kohast sisse lülitada.

Lülitite eesmärk on mugavus!

Kuidas planeerida kodune liikumine sedasi, et kõik oleks mugav. Tõepoolest – väisates võõrastemaja, ei ole suur mure käia õhtu jooksul paar korda lülitite juures, aga elades kodus viisteist aastat ja igal õhtul kõmpida lihtsalt valgust sisse või välja lülitama, on tüütu. Mugavaks elamiseks peab mõistma oma võimalikke käike eluruumides. Vastavalt nendele käimistele, tuleb ka lülitid paigutada nii, et nende juurde ei peaks küünitama näiteks üle tugitooli või televiisori.

Aga kui kohe kuidagi ei ulatu?

Siis on olemas mitmesuguseid moodsaid lülitusvõimalusi. Näiteks kütmata majapidamisruumidesse ei olegi lülitit enam vaja, piisab liikumisandurist. Läksite õhtul katlamajja gaasikeskkütet kontrollima ja tuli läks ise põlema ning kustus ära. Maailma suured tarkvara ja elektroonikatootjad on juba aastaid panustanud sääraste lülitussüsteemide jõudsamaks rakendamiseks ning telefonist maja valguse juhtimine ei ole enam ulmefilm. Muidugi nõuab see kõik spetsiaalset läbimõtlemist ja tegelemist, aga tulemus on seda väärt.

Lubame, et käsitleme seda huvitavat teemat järgnevates postitustes pikemalt ja põhjalikumalt. Teie aga palun saatke meile küsimusi, mida tahaksite just erinevate lülitusvõimaluste kohta küsida.

Küsi julgesti, sest rumalaid küsimusi ei ole olemas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *