Kui palju mul neid pistikuid vaja läheb?

Kui palju mul neid pistikuid vaja läheb?

Räägime pistikutest

Remondi käigus on sageli vaja määrata elektripistikute asukohta ja arvu. Siin postituses anname nõu, kuidas teha otsuseid, mida hiljem ei peaks kahetsema.

Mida sa plaanid kodus teha?

Pistikupesad on tavaliselt kõige viimased asjad, mille peale remonti tehes mõelda. Palju tähtsam on toa värv, laua asukoht ja kardinate pikkus. See on täiesti loomulik ja siin ei ole midagi valesti. Sageli on aga pistikupesade ülepeakaela määramine väga suurte ja raskete tagajärgedega tegevus, kuna hilisem elukäik kipub olema erinev sellest, mida algselt ette kujutatakse. Näiteks kui köögis on kohvimasin ja fritüür, ning rohkem masinaid ei kavatseta soetada, siis kodumasinate tootjad annavad endast parima, et luua teile sellised seadmeid, mida ilmtingimata läheb tulevikus vaja. Näiteks asutakse oma tervist kosutama erinevate smuutidega – see omakorda nõuab koheselt blenderi olemasolu. Selge on see, et kehv blender ei purusta kõike seda, mida iganes soovid oma hommikusmuuti sisse lisada. Seega peaks ostma korraliku, klaasist kannuga ja võimsa blenderi. Nüüd tekib küsimus, et kuhu me selle blenderi nüüd paneme? Tavaliselt juhtub üks nendest stsenaariumitest: jagatakse ühte pistikut mitme kodumasina vahel, hangitakse pikendusjuhe või loobutakse mõnest kodumasinast. Me ei hakka siinkohal tagajärgi kirjeldama, igatahes on tegu üsna tüütu olukorraga.

Tarkusetera: alati mõtle tulevikule ja planeeri pistikupesi rohkem, kui esialgu ette kujutada oskad.

Kus peaksid pistikupesad olema?

Selge see, et keegi ei taha oma toa seinal näha pistikupesi ning vahtida igapäevaselt nendega tõtt. Pistikupesa on midagi, mis annab lihtsalt voolu, ja olgu ta kusagil, kus ei sega. Jällegi õige lähenemine. Kahjuks oleme oma ametis kokku puutunud väga paljude olukordadega, kus uste ja kappide taha jäävad pistikupesad ei õigusta ennast, kusjuures samaaegselt on elutoas pistikupuudus. Kahjuks ei ole siin ühtegi head reeglit, mida esile tuua. Me saame rääkida ikkagi iga inimese konkreetsest elustiilist. Kui teile näiteks meeldib palju mööbeldada, siis peaksite remondi tegemisel jaotama pistikupesad ühtlaselt üle toa, et mistahes mööbli paigutuse korral on teil mõni pistikupesa ikkagi vaba. Teine raske olukord on töölaud. Kuna viimase kriisiaja kogemus andis meile võrratu kodustöötamise, siis töölaual läheb vaja vähemalt kolme pistikut: töölambile, arvutile ja telefonile. Kõik nad tahavad voolu saada ja lambi väljalülitamine telefoni laadimiseks on kahjuks väga sage lahendus. Seega kui planeerite oma kodus vahel ka tööd teha, siis peate mõtlema kohe vähemalt kolmele pistikupesale ja soovitatavalt korrutama selle kahega. Miks kahega? Sellepärast, et töölaud on aktiivne kasutuspind, umbes samasugune nagu iga teine töötasapind. Seal on kõige suurem tõenäosus uute elektriseadmete lisandumiseks. Näiteks läp-top arvutile saab juurde liita ka suurema ekraani. Loomulikult vajab see kohe ka elektrit. Vahel on suuremahuliste failid hoidmiseks parim viis väline kõvaketas, mis samuti vajab eraldi pistikupesa.

Telli elektriprojekt.

See ei ole pitsa, millega võiks vabalt poeuksest välja jalutada. Elektriprojekti tegemisel arutatakse teie koduseid toimetamisi väga põhjalikult, lisaks oskame ka ette näha neid olukordi, mis võivad tekkida, aga mille peale te alguses isegi ei mõtle.

Elektriprojekti saad siit

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *